W dniach od 1 do 13 września 2024 r. wykładowcy Akademii Policji w Szczytnie wzięli udział w szkoleniu realizowanym w ramach programu Erasmus+, które odbyło się na terenie Akademii Policji w Hamburgu.

Podczas blisko dwutygodniowej wizyty w Niemczech funkcjonariusze Akademii Policji w Szczytnie – nadkom. dr Andrzej Pogorzelski, nadkom. Artur Staniszewski, kom. Dorota Niewiarowska oraz kom. Gabriel Żurawski zapoznali się z funkcjonowaniem, strukturą i systemem szkolenia funkcjonariuszy Akademii Policji w Hamburgu.

Szkolenie miało charakter warsztatowy. W ramach niego zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu interwencji policyjnych. Dodatkowo funkcjonariusze naszej Uczelni mieli możliwość uczestniczenia w pokazach działań bojowych zaprezentowanych przez pododdziały kontrterrorystyczne oraz zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania jednostek policji wodnej, ruchu drogowego i policji kryminalnej.

Uczestnicy wyjazdu scharakteryzowali przedstawicielom Akademii Policji w Hamburgu strukturę organizacyjną i proces dydaktyczny naszej Uczelni. Dodatkowo kom. Dorota Niewiarowska przeprowadziła zajęcia z zakresu równości płci.

Podczas pobytu w Niemczech nasi nauczyciele odbyli spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Hamburgu, Panem Pawłem Jaworskim.

Przedmiotowy wyjazd pozwolił na wymianę dobrych praktyk oraz umocnienie dotychczasowych więzi pomiędzy naszą Uczelnią a Akademią Policji w Hamburgu. Była to druga wizyta naszych przedstawicieli we wskazanej placówce.

Tekst: nadkom. dr Andrzej Pogorzelski ZPiP ISP
Korekta: DKS APwSz