W życiu nie liczy się to, co masz, ale to, ile dajesz innym… Akademia Policji w Szczytnie włączyła się w akcję zorganizowaną przez Miasto Szczytno, której celem była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych przez powódź. Zebrane przedmioty trafią do mieszkańców Prudnika i okolic.

„Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a nie jeden przeciwko drugiemu”. Słowa ks. Józefa Tischnera oddają sens solidarności jako wspólnego działania na rzecz dobra, w którym każdy człowiek ma znaczenie, a współpraca i wzajemne wsparcie są kluczowe.

W obliczu tragedii, która ma miejsce w południowo-zachodniej Polsce, w geście solidarności z poszkodowanymi przez powódź, słuchacze, studenci i kadra Akademii Policji w Szczytnie włączyli się w akcję zorganizowaną przez Miasto Szczytno, której celem była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Czasu było niewiele, ale udało się zebrać mnóstwo darów. Były to m.in. artykuły spożywcze, gumaki, wodery, łopaty i grabie, kołdry, poduszki, koce, pampersy, żywność dla dzieci, agregaty prądotwórcze, kuchenki turystyczne na kartusze, karma dla psów i kotów oraz wiele innych rzeczy.

19 września zebrane dary zostały zapakowane na samochód ciężarowy i wspólnie z innymi artykułami przekazanymi przez m.in. mieszkańców Szczytna zostaną dostarczone do Prudnika.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w tę akcję, ofiarodawcom, wszystkim osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc innym ludziom, w tym Panu Łukaszowi Kucnerowi, który zapewnił bezpłatny transport.

kom. Daniel Bruski-Rektorat APwSz
zdjęcia: Jacek Konieczny DKS APwSz/Powiat szczycieński