W dniach 24-26 września 2024 roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zorganizowała IV Ogólnopolską Konferencję Hyde Park Naukowy 2024. Przedsięwzięcie skupiło wokół siebie interdyscyplinarny zespół lekarzy, przedstawicieli służb mundurowych oraz inżynierów z całego kraju. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

Konferencja miała na celu promocję poszczególnych jednostek naukowych i badawczych oraz nawiązanie szeroko pojętej współpracy. Rozważania naukowo-praktyczne dotyczyły podejmowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, które są obecnie kluczowym problemem istniejącym w przestrzeni publicznej.

W konferencji udział wzięli: nadkom. dr Adam Płaczek – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie oraz podinsp. dr inż. Jarosław Sikora – Kierownik Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.

Nadkom. dr Adam Płaczek wygłosił referat pt. Wypadki policjantów w służbie – wyniki realizacji I etapu projektu „Profilaktyka urazów w trakcie zajęć prowadzonych w jednostkach szkoleniowych Policji”, natomiast podinsp. dr inż. Jarosław Sikora przedstawił tematykę Metod badawczych w projekcie pn. „Profilaktyka urazów w trakcie zajęć prowadzonych w jednostkach szkoleniowych Policji” realizowanym w Akademii Policji w Szczytnie.

Wystąpienia przedstawicieli naszej Uczelni związane były z realizowanym w Akademii Policji w Szczytnie projektem pt. „Profilaktyka urazów w trakcie zajęć prowadzonych w jednostkach szkoleniowych Policji”, nr NdS-II/SP/0530/2024/01. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla społeczeństwa II”.

Tekst/foto: nadkom. dr Adam Płaczek Dyrektor ISP WBiNP APwSz
Korekta: DKS APwSz