4 października 2024 r. odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XXI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki-Kanki. Były one objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji oraz Wojewody Śląskiego. Na pierwszym miejscu podium w kategorii mężczyzn 40+ reprezentujących Policję i służby mundurowe uplasował się mł. insp. Maciej Wojciechowski.

Zawody odbyły się na terenie duktów leśnych zlokalizowanych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki-Kanki. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, Starostwa Powiatowego w Zawierciu oraz Nadleśnictwa Siewierz. Bieg upamiętnia poległego w służbie funkcjonariusza garnizonu śląskiego.

Ponad 200 uczestników konkurowało z sobą na trzech dystansach biegowych: 3600 m, 7200 m i 10800 m oraz na odcinku 3600 m w nordic walkingu. Mł. insp. Maciej Wojciechowski – kierownik Działu Zaopatrzenia i Transportu ukończył bieg na 10800 m z wynikiem 42 minut i 34 sekund, czyli ze średnim tempem 3 minut i 56 sekund na kilometr. To pozwoliło naszemu reprezentantowi stanąć na najwyższym miejscu podium w kategorii mężczyzn powyżej 40. roku życia reprezentujących Policję i służby mundurowe.

Wydarzeniu towarzyszył Dzień Dawcy Szpiku, w trakcie którego każdy mógł zostać bohaterem, rejestrując się w Fundacji DKMS jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych.

To nie jedyny sukces naszego czołowego sportowca w ostatnich dniach, albowiem 29 września 2024 r., w 5. edycji zmagań sportowych pn. Wykuwamy Biegową Moc w Kikitach zajął 2. miejsce w kategorii ogólnej mężczyzn na dystansie 10 km. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne trofea!

Tekst: SKS APwSz
Foto: zmierzymyczas.pl/mł. insp. Maciej Wojciechowski