Sala wypełniona ludźmi Ponad 700 znamienitych gości oraz kilka tysięcy rozpoczynających naukę studentów wzięło udział w rozpoczęciu roku akademickiego 2024/2025, które odbyło się 4 października 2024 r. w Audytorium Maximum Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Naszą Uczelnię reprezentowała mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Prorektor ds. rozwoju APwSz. Uroczystej inauguracji dokonała prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Rozpoczynają Państwo znakomitą przygodę. Przygodę naukową; przygodę, która skutkuje relacjami i doświadczeniami na całe życie. Bardzo bym chciała, żeby Akademia była dla Państwa nie tylko miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, ale przede wszystkim miejscem, które uczy wartości takich jak odwaga, odpowiedzialność i otwartość – mówiła do Studentów Rektor.

Patronat honorowy nad jubileuszową, 30. inauguracją roku akademickiego Akademii WSB objął Minister Nauki Dariusz Wieczorek.

Wydarzeniu towarzyszyła immatrykulacja rozpoczynających edukację studentów i ceremonia złożenia przez nich ślubowania akademickiego.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in. Pan Marek Wójcik – Wojewoda Śląski, Pan Rafał Adamczyk – członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Pan Marek Węgrzynowicz – wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Tego samego dnia nadkom. dr Łukasz Kacprowicz – Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2024/2025 w Akademii Nauk Stosowanych WSGE im. A. De Gasperi w Józefowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski – Komendant Główny PSP oraz prof. dr hab. Mirosław Minkina – Rektor Uniwersytetu w Siedlcach.

Wykład inauguracyjny na temat Praktyczne aspekty bezpieczeństwa przez pryzmat działań Policji wygłosił nadinsp. w st. sp. Marek Ślizak.

Inauguracja Roku Akademickiego AWSGE

Rozpoczął się 30. Rok Akademicki w Akademii WSB