W dniach od 14 do 18 października 2024 r. w naszej Uczelni przeprowadzony został kurs przygotowujący funkcjonariuszy, wykonujących zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, do realizacji zadań w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków.

Charakterystyka nielegalnych laboratoriów produkujących substancje kontrolowane czy oględziny nielegalnego laboratorium to przykłady tematów omawianych podczas kursu specjalistycznego dotyczącego neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków realizowanych na terenie Akademii Policji w Szczytnie.

Kurs specjalistyczny w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej realizowane są trzy tematy, w ramach których omawiane są nielegalne laboratoria produkujące substancje kontrolowane, wybrane metody syntezy substancji kontrolowanych i wybrane zagadnienia dotyczące czynności wykrywczych z wykorzystaniem metod i środków pracy operacyjnej oraz czynności procesowych na miejscu zdarzenia. W części praktycznej kursu, funkcjonariusze przeprowadzą oględziny nielegalnego laboratorium produkującego substancje kontrolowane.

Wysoki poziom szkolenia gwarantują prowadzący kurs, którzy są wybitnymi specjalistami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Centralnego Biura Śledczego Policji , na co dzień zajmującymi się walką z przestępczością narkotykową. Opiekunem a zarazem współprowadzącym kurs z ramienia naszej Uczelni jest podinsp. Norbert Szostak - wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

tekst: SKS APwSz
foto: Jacek Konieczny APwSz