Mł. insp. dr Janusz Bryk – Dziekan Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji reprezentował szczycieńską Uczelnie podczas uroczystych obchodów związanych z XVII-leciem istnienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyło się 1 czerwca 2016 roku. Uroczystości towarzyszyły promocje doktorskie oraz nadanie tytułu doktora honoris causa poecie Erwinowi Krukowi. W uroczystości uczestniczyli m.in.: władze i pracownicy uczelni, reprezentanci władz miasta i województwa, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych i medycznych, przedsiębiorcy współpracujący z UWM, zaproszeni delegaci z zaprzyjaźnionych ośrodków akademickich z kraju i zagranicy oraz studenci.
Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie reprezentował Dziekan Wydziału Administracji – mł. insp. dr Janusz Bryk.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma 40 uprawnień akademickich. W mijającej kadencji 5 wydziałów uzyskało nowe uprawnienia akademickie; wcześniej Wydział Nauk o Środowisku, Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Ekonomicznych, a w marcu tego roku uprawnienia habilitacyjne zdobył Wydział Nauk Medycznych.

Uczelnia zatrudnia obecnie 3310 pracowników, w tym 1946 nauczycieli akademickich, a pośród nich 512 profesorów i doktorów habilitowanych.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma dziś najbogatszą ofertę kształcenia w swojej historii - oferuje aż 74 kierunki studiów ze wszystkich obszarów nauk: od przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, poprzez techniczne i ścisłe oraz medycynę, sztukę i teologię.

jb/db

źródło: UWM w Olsztynie