W dniach 23–25 maja 2016 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. „Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej”.

Tematem wiodącym 19-tej edycji konferencji TAPT były: „wirtualna tożsamość” i jej konsekwencje przy popełnianiu, ale także zwalczaniu i wykrywaniu przestępstw w cyberprzestrzeni oraz problematyka zawiązana z funkcjonowaniem Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa (SOC) i Dedykowanego Zespołu Reagowania na Incydenty (IRT).

W konferencji wzięło udział ponad 340 uczestników reprezentujących uczelnie wyższe, służby mundurowe, wymiar sprawiedliwości, portale informacyjne i aukcyjne, instytucje finansowe, internetowych dostawców usług, operatorów telekomunikacyjnych, biegłych sądowych oraz firmy związane z branżą IT.

W trakcie 19-tej edycji konferencji TAPT wystąpiło 49 prelegentów w tym 12 zagranicznych.

W ramach konferencji odbyły się warsztaty zorganizowane we współpracy z firmą PGI na temat technik śledczych podczas, których uczestnicy realizowali tematy: akwizycja danych, analiza pamięci, metasploit, malware, botnety i narzędzia zdalnego dostępu.

Zajęcia odbyły się w formie wykładów i ćwiczeń.

kw/db