Przyczyny konfliktów interpersonalnych, rola przełożonego oraz sposoby reagowania i rozwiązywania problemów były tematami poruszanymi podczas kolejnych już warsztatów skierowanych do kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

7 czerwca 2016 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się warsztaty skierowane do kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Zarządzanie konfliktami. Rola przełożonego w rozwiązywaniu konfliktów – to temat kolejnego już szkolenia przeprowadzonego przez nadkom. Agnieszkę Bonus-Dzięgo i podinsp. Izabelę Wiciak – psychologów, nauczycieli akademickich z Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Administracji WSPol.

Podczas szkolenia zwrócono uwagę na najczęstsze przyczyny konfliktów interpersonalnych w organizacji. Na bazie konkretnych trudnych sytuacji omówiono sposoby reagowania i ich rozwiązywania. Szczególną uwagę zwrócono na rolę przełożonego w rozwiązywaniu konfliktów w Policji.

Warsztaty to efekt współpracy między Wyższą Szkołą Policji a Komendą Powiatową Policji w Szczytnie. Szkolenie pt. Zarządzanie konfliktami. Rola przełożonego w rozwiązywaniu konfliktów są kolejnym etapem z cyklu spotkań z kadrą zarządzającą szczycieńską komendą Policji. Pierwsze spotkanie poświęcone było problematyce zarządzania stresem w Policji, kolejne dotyczyć będzie kompetencji kierowniczych.

iw/db

fot. T. Muraszko