Mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestniczył w odbywającej się w Warszawie konferencji „Next Generation Security Conference 2016” Podczas swojego wystąpienia przybliżył uczestnikom m.in. tematykę zwalczania cyberprzestępczości w Polsce oraz największe na tym polu sukcesy Polskiej Policji.

W dniach 7-8 czerwca 2016 r. w Warszawie miała miejsce piąta edycja jednej z największych w Polsce konferencji dla specjalistów z branży Security IT – Next Generation Security Conference 2016. W przedsięwzięciu, które honorowym patronatem objęła Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, udział wziął przedstawiciel Uczelni – mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński.

Nauczyciel akademicki z Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem WBW WSPol podczas wystąpienia poruszył kwestie związane ze zwalczaniem cyberprzestępczości w Polsce. Uczestnikom konferencji przedstawił dane statystyczne dotyczące tego typu przestępstw, a także omówił największe sukcesy Polskiej Policji z ostatnich miesięcy.

jk/db

*zdjęcie poglądowe