Przez trzy dni 26 zespołów ratownictwa medycznego walczyło o tytuł mistrza Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. Po zaciętej rywalizacji najlepszą okazała się drużyna z Krakowa. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie była organizatorem jednej z nocnych konkurencji. Z zadaniami przygotowanymi przez pracowników uczelni najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i to oni zdobyli puchar Komendanta-Rektora WSPol.

W dniach 08-10 czerwca 2016 roku odbywały się w Olsztynie XIV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym, których celem było m.in. sprawdzenie i podniesienie standardów postępowania medycznego, umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych, a także wyłonienie Mistrza Warmii i Mazur. W zawodach udział wzięło 26 zespołów medycznych z całej Polski.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie była organizatorem jednej z nocnych konkurencji, która składała się z dwóch części. Podczas pierwszej – medycznej – zespoły medyczne musiały udzielić pomocy poszkodowanemu, który doznał urazu na strzelnicy. Druga – techniczna – sprawdzała umiejętności strzeleckie zawodników. Każdy uczestnik konkurencji oddał po 5 strzałów do tarczy.

Suma punktów z obu części pozwoliła wyłonić najlepszą załogę walczącą o puchar Komendanta-Rektora WSPol w Szczytnie, którą okazała się ekipa z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

W imieniu Komendanta-Rektora WSPol, puchar dla zwycięskiej drużyny wręczył mł. insp. dr Krzysztof Łojek – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.

ss/db