źródło: Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego AMW „Obecność Wielkiego Brata a poczucie bezpieczeństwa mieszkańców” – to tytuł referatu wyróżnionego podczas II edycji Konferencji Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla Bezpieczeństwa”. Jego autorką jest studentka Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – Pani Aleksandra Łaskarzewska. Serdecznie gratulujemy.

W dniach 20-21 czerwca 2016 r. w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia) odbyła się II edycja Konferencji Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla Bezpieczeństwa” zorganizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego Akademii Marynarki Wojennej oraz Samorząd Doktorantów AMW. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach VII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej NATCON 2016 podczas trwania Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO.

W trakcie dwudniowej Konferencji doktoranci, członkowie kół oraz przedstawiciele uczelni z całej Polski: WSOWL we Wrocławiu, UW w Warszawie, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, WAT w Warszawie oraz AMW w Gdyni zaprezentowali blisko 25 referatów. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie w Trójmieście reprezentowały członkinie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego: Ewa Szubert oraz Aleksandra Łaskarzewska.

Dodatkową atrakcją przedsięwzięcia był konkurs za najlepszy referat o nagrodę Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego Ośrodka Badawczo – Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A., dr. inż. Andrzeja Kiliana. Kapituła konkursowa postanowiła przyznać oprócz głównej nagrody, dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymała Aleksandra Łaskarzewska za prelekcję „Obecność Wielkiego Brata a poczucie bezpieczeństwa mieszkańców”. Główna nagroda trafiła do przedstawicieli Uniwersytetu Warszawskiego za referat dotyczący kształtowania bezpiecznych przestrzeni.

Nagrody zostały wręczone przez Pana dra inż. Andrzeja Kiliana, kmdr. prof. dra hab. Tomasz Szubrychta – Rektora-Komendanta AMW oraz kmdr. dra hab. Jarosława Teskę – Dziekana WDiOM.

ał/db