Sportowe zmagania, kurz, ryk silników i rajdowcy z całego świata – to powody, dla których tysiące fanów motoryzacji na przełomie czerwca i lipca przyjechali na Warmię i Mazury. To właśnie wtedy rozegrany został 73. Rajd Polski – wydarzenie, do którego od dłuższego czasu przygotowywali się policjanci. Kilkuset funkcjonariuszy, w tym kursanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przez 4 dni dbało o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów uczestniczących w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

30 czerwca 2016 r. na Warmii i Mazurach rozpoczął się 73. Rajd Polski. Przez 4 dni na mazurskich szutrach ścigało się blisko 70 załóg z całego świata. Na to wyjątkowe wydarzenie do północno-wschodniej Polski co roku przyjeżdża tysiące fanów motoryzacji. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji Rajdu.

Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia wymaga od organizatorów wielu tygodni przygotowań, szczególnie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zarówno zawodnikom, jak i uczestnikom Rajdu.

Właśnie dlatego, w trosce o bezpieczeństwo fanów motoryzacji, w zabezpieczenie tej imprezy zaangażowano ponad 1300 funkcjonariuszy – Policji, Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Dużym wsparciem dla funkcjonariuszy z garnizonu warmińsko-mazurskiej Policji byli przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – słuchacze kursu podstawowego, którzy dopiero uczą się policyjnego rzemiosła. Było to dla niech pierwsze w karierze zawodowej zabezpieczenie tak dużej imprezy.

db