20 lipca 2016 r. pielgrzymi z Francji w ramach przystanku przed Światowymi Dniami Młodzieży odwiedzili Ostródę. Ostródzcy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie czuwali nad ich bezpieczeństwem. W tym dniu mundurowi monitorowali przejazdy grup uczestników i realizowali działania w obszarach dotyczących zapewnienia porządku publicznego i ochrony bezpieczeństwa podczas zwiedzania i spędzania przez nich wolnego czasu.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży zanim pojechali do Krakowa, przyjechali do Ostródy. Wczoraj (20 lipca 2016 r.) blisko 500 pielgrzymów z Francji przybyło na stadion przy ulicy 3-Maja w Ostródzie, by wziąć udział w uroczystej mszy świętej i skorzystać z atrakcji, jakie oferuje miasto. Po aktywnym dniu pielgrzymi wrócili do Olsztyna –miejsca zakwaterowania.

Zabezpieczenie wizyty gości z Francji kosztowało funkcjonariuszy z Ostródy, Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, jak również słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dużo wysiłku, zarówno w dniu wizyty, jak i w dniach poprzedzających ich przyjazd.

Zorganizowanie przedsięwzięcia poprzedziły spotkania robocze, na których analizowano istotne zagadnienia, a także opracowywano plan działania.

Policjanci podczas wizyty pielgrzymów w Ostródzie monitorowali przejazdy grup i realizowali działania w obszarach dotyczących zapewnienia porządku publicznego i ochrony bezpieczeństwa podczas zwiedzania i spędzania przez nich wolnego czasu.

Podczas pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży w Ostródzie nie doszło do żadnych incydentów.

(KPP Ostróda/jk/db)