Dni i Noce Szczytna już za nami. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, której policjanci i pracownicy zapewnili odwiedzającym liczne atrakcje. Stoiska promocyjne, pokaz udzielania pierwszej pomocy, stoisko daktyloskopijne, atrakcje przygotowane przez straż pożarną – m.in. to mogli zobaczyć mieszkańcy oraz turyści.

23 lipca 2016 r. o godz. 10.30 rozpoczął się „Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych”, który został zorganizowany w ramach obchodów XXVI Dni i Nocy Szczytna. Mnogość i różnorodność stoisk promocyjnych spowodowała, że tego dnia Plac Juranda tłumnie odwiedzały całe rodziny.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyło się stoisko przygotowane przez Wyższą Szkołę Policji oraz Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, a w szczególności stanowisko daktyloskopijne, na którym dzieci, ale i dorośli ochoczo, z pomocą st. asp. Rafała Kotapki odciskali linie papilarne palców. Policjanci i pracownicy szczycieńskiej Uczelni przygotowali również stanowisko udzielania pierwszej pomocy. Każdy, kto odwiedził stoisko WSPol otrzymał na pamiątkę drobny upominek.

Bardzo ważnym punktem imprezy, chociażby ze względu na wakacje i związane z nimi podróże, był pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez podkom. Marka Karpińskiego oraz podkom. Adama Płaczek z Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol. Wszyscy chętni udziału w pokazie mogli wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Osoby, które wzięły udział w pokazie otrzymały upominki.

Poza stoiskami przygotowanymi przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie uczestnicy tego wydarzenia mogli zobaczyć pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego przez policjantów, strażaków oraz żołnierzy w ich codziennej służbie, pokaz tresury psów.

Organizatorami pikniku rodzinnego była: Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu.

db

Fot. KPP w Szczytnie