Każdy funkcjonariusz rozpoczynający służbę w Policji musi ukończyć szkolenie zawodowe podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. 30 sierpnia 2016 r. pod okiem ostródzkich policjantów grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobywała kolejne policyjne szlify. Jeden z kursantów szczycieńskiej Uczelni wspólnie z doświadczonymi kolegami pomógł zagubionej i wycieńczonej 87-latce bezpiecznie powrócić do domu.

Wczoraj, 30 sierpnia 2016 r. po raz kolejny w ramach praktyk zawodowych funkcjonariusze realizujący w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolenie zawodowe podstawowe odwiedzili powiat ostródzki.. 14 kursantów pełniło służbę z policjantami prewencji i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, a także czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w powiecie.

W ten sposób adepci policyjnego rzemiosła pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Podczas wspólnej służby jeden ze słuchaczy WSPol wspólnie z doświadczonymi kolegami pomagał zagubionej i wycieńczonej 87-latce.

Około godziny 14.30 oficer dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli błąka się kobieta. Informację tę policjanci otrzymali od mieszkańca miasta. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Starsza pani była bardzo zmęczona. Podczas rozmowy okazało się, że kobieta nie wie gdzie się znajduje i nie pamięta wszystkich swoich danych. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili dane personalne kobiety, a następnie miejsce jej zamieszkania. 87-latka została odwieziona do domu i przekazana pod opiekę córce.

Dodatkowe patrole w miastach i większych miejscowościach spotkały się z przychylnością mieszkańców. Jak mówią policjanci: „wspólne służby to obopólna korzyść. Większa liczba policjantów na ulicach to większe poczucie bezpieczeństwa”.

KPPOstroda/db