Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w dniu 8 września 2016 r. gościła przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy oraz Narodowej Policji Ukrainy.

Wizyta gości rozpoczęła się od spotkania z kadrą kierowniczą WSPol w Szczytnie.
W trakcie spotkania została przedstawiona multimedialna prezentacja nt. funkcjonowania szczycieńskiej Uczelni, jej struktury, prowadzonych kierunkach studiów oraz  projektów badawczych.

Delegacja przedstawicieli Ukrainy spotkała się również z Komendantem-Rektorem WSPol w Szczytnie, który szczegółowo omówił specyfikę szczycieńskiej Uczelni oraz jej rolę w kształceniu funkcjonariuszy służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas pobytu w WSPol w Szczytnie goście z Ukrainy mieli okazję zapoznać się ze strukturą i funkcjonowaniem szczycieńskiej Uczelni, a także zwiedzić jej bazę dydaktyczną. Przedstawicielom zagranicznej delegacji zaprezentowano m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego oraz Bibliotekę.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu  prowadzonego przez Misję Doradczą UE dot. wsparcia reformy systemu kadrowego i edukacyjnego Policji Narodowej Ukrainy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Misja zajmuje się wsparciem reform cywilnego sektora bezpieczeństwa publicznego.