W dniach 19-20 września 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się organizowane przez Wydział Prewencji KWP Olsztyn we współdziałaniu z Instytutem Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW WSPol wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2016".

W zawodach udział wzięło 38 dzielnicowych garnizonu warmińsko-mazurskiego, którzy zmagali się w 5 konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna, symulacja-podstawowe czynności związane ze służbą patrolową, symulacja-przyjęcie interesanta, test wiedzy.

W zawodach wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych garnizonu warmińsko-mazurskiego: pierwsze miejsce zajął mł. asp. Piotr Dzirba z KPP w Kętrzynie, drugie miejsce – st. asp. Tomasz Zawalich z KPP w Piszu, trzecie miejsce – st.asp. Aleksandra Słaboń-Kowalska z KMP w Olsztynie.

Dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce  wezmą udział w IX Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2016", które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 18-21 października 2016 r.