Policjant, pracownik naukowy, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, znany i ceniony na świecie specjalista z zakresu zwalczania cyberprzestępczości – Jerzy Kosiński – został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz przygotowanie i przeprowadzenie misji ewaluacyjnej Grupy Roboczej ds. Ogólnych i Oceny (GENVAL) Przy Radzie Unii Europejskiej, w zakresie praktycznego wdrożenia i funkcjonowania europejskiej polityki prewencji i zwalczania cyberprzestępczości w Polsce.

Grupa Robocza (GENVAL), w prace której zaangażowany jest mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński  koordynuje zapobieganie przestępczości zorganizowanej i jej zwalczanie, a także ocenia, czy i jak państwa członkowskie Unii Europejskiej przestrzegają zobowiązań międzynarodowych w dziedzinie egzekwowania prawa i walki z przestępczością zorganizowaną. Grupa odpowiada również za działania polityczne i legislacyjne w walce z przestępczością zorganizowaną podlegające zarówno wymiarowi sprawiedliwości, jak i sprawom wewnętrznym, np.: walka z handlem ludźmi, walka z korupcją.

Mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński jest nauczycielem akademickim zatrudnionym na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym o obszernym dorobku naukowym specjalizującym się w dziedzinie zwalczania cyberprzestępczości, wykazującym istotną aktywność naukową i duże doświadczenie dydaktyczne zarówno w Polsce jak i na  świecie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl

Autor: D. Bruski