Choć rok akademicki 2016/2017 w Wyższej Szkole Policji oficjalnie rozpocznie się 11 października, to większość studentów Uczelni jest już po pierwszych zajęciach. Naukę w jedynej w Polsce policyjnej szkole wyższej rozpoczęły również kolejne stypendystki programu Erasmus +. Tym razem semestr studiów  w WSPol zrealizują studentki z Portugalii i Turcji.

4 października 2016 r. dwie studentki z Instituto Superior Da Maia w Avioso San Pedro (Potrugalia) oraz jedna  z Uniwersytetu Anadolu w Eskișehir (Turcja) rozpoczęły naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zagraniczne studentki przez kilka miesięcy będą realizować w języku angielskim semestr studiów w WSPol. Kontynuacja przez nich nauki w zagranicznym ośrodku kształcenia możliwa jest dzięki podpisanemu przez uczelnie porozumienia o współpracy w ramach programu Erasmus+.

Stypendystki programu Erasmus+ zdążyły już zapoznać się z bazą dydaktyczną Uczelni. Spotkały się również z Panem mł. insp. dr. Sławomirem Zubańskim – Prorektorem ds. Studenckich oraz  Panią podinsp. Anną Ćwiklińską – Koordynatorem  Programu Erasmus+ w WSPol. Podczas spotkania przybliżono studentom program kształcenia w Wyższej Szkole Policji oraz przekazano podstawowe informację dotyczące ich pobytu w Polsce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl

Autor: D. Bruski
Foto. T.Muraszko