W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyła się kolejna edycja studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kryzysowego.

30 września 2016 roku Pan mł. insp. dr Krzysztof Łojek – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie zakończył kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kryzysowego.

Głównym celem kształcenia w ramach studiów jest nabycie wiedzy i umiejętności, pogłębienie zdolności uczestników w przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym, efektywnemu funkcjonowaniu podczas ich zaistnienia, likwidowaniu skutków, przywracaniu stanu pierwotnego oraz nabyciu kompetencji w zarządzaniu zespołem ludzkim. Uczestnikami studiów byli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej, BOR-u. Studenci złożyli egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym. Wszystkim gratulujemy.

Studia zostały wzbogacone o zorganizowaną przez Zakład Zarządzania Kryzysowego konferencję nt: ,,Zarządzanie kryzysowe na terenie przesmyku suwalskiego jako forma wzmożonej ochrony granicy Unii Europejskiej” oraz ćwiczenia dowódczo-sztabowe ,,Przesmyk suwalski KUKLE 2016” z udziałem wydzielonych sił i środków Policji oraz podmiotów pozapolicyjnych. Współorganizatorem przedsięwzięcia była KWP w Białymstoku.

Studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego organizowane są przez Zakład Zarządzania Kryzysowego Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.