Biegowa reprezentacja Wyższej Szkoły Policji ciągle w formie. Na XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi drużyna szczycieńskiej uczelni zdobyła 1. miejsce. Równie dobrze zaprezentowali się zawodnicy WSPol na XX Mistrzostwach Służb Mundurowych w Biegu o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

XIII Ogólnopolskie MistrzostwaPolicji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

6 października 2016 r. zawodnicy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, których organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Tego dnia na starcie biegu w miejscowości Hutki - Kanki (gmina Łazy) stawiło się  197 przedstawicieli służb mundurowych, którzy w ramach rywalizacji oddali również hołd poległemu w 2003 roku na służbie policjantowi garnizonu śląskiego sierż. Grzegorzowi Załodze. Na starcie nie mogło zabraknąć biegaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Dobre wyniki poszczególnych zawodników Uczelni spowodowały, że reprezentacja WSPol zmagania zakończyła na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Wyższą Szkołę Policji reprezentowali: podinsp. Maciej Wojciechowski, kom. Grzegorz Tomczak, post. Jakub Pasiewicz, Denis Guzowski, Dawid Czogała oraz Artur Kozłowski.

XX Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

7 października 2016 r. reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie swoich sił spróbowała w XX Mistrzostwach Służb Mundurowych w Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa. Organizatorem tego wydarzenia była Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca.

W zawodach udział wzięło ponad 600 zawodników reprezentujących wszystkie formacje mundurowe z kraju oraz zaproszonych jednostek zagranicznych (USA, Słowacja, Wielka Brytania). Biegacze rywalizowali w pełnym umundurowaniu na wymagającej, przełajowej trasie wytyczonej w lasach wokół Lublińca.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet po raz drugi z rzędu zwyciężyły reprezentacje Komendy Głównej Policji.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął st. post. Szymon Kulka (KWP Kraków) oraz st. szer. Karolina Pilarska (JWK Lubliniec).

Wyniki naszych reprezentantów:
•    Grzegorz Tomczak – 8 miejsce w kategorii policjantów