Rola kompetencji kierowniczych, a w szczególności motywowanie funkcjonariuszy do efektywnej służby były tematami poruszanymi podczas kolejnych już warsztatów skierowanych do kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

19 października 2016 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się warsztaty skierowane do kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Zarządzanie kompetencjami i motywowanie do pracy – to temat kolejnego już szkolenia przeprowadzonego przez nadkom. Agnieszkę Bonus-Dzięgo i podinsp. Izabelę Wiciak – psychologów, nauczycieli akademickich z Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Administracji WSPol.

Podczas szkolenia zwrócono uwagę na istotną role stałego rozwijania kluczowych kompetencji własnych i innych niezbędnych do prawidłowego realizowania czynności służbowych. Na bazie konkretnych trudnych sytuacji omówiono sposoby motywowania do efektywnej służby.

Warsztaty to efekt współpracy między Wyższą Szkołą Policji a Komendą Powiatową Policji w Szczytnie. Szkolenie pt. Kompetencje menedżerskie. Motywowanie podwładnych jest kolejnym etapem z cyklu spotkań z kadrą zarządzającą szczycieńską komendą Policji. Pierwsze spotkanie poświęcone było problematyce zarządzania stresem w Policji, drugie zaś konstruktywnemu rozwiązywaniu konfliktów interpersonalnych.

Autor: I. Wiciak

Foto: T. Muraszko