21 października 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla dowódców akcji i operacji policyjnych zorganizowanego przez Instytut Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.

W trakcie kursu zajęcia programowe oprócz kadry WSPol. prowadzili nauczyciele stowarzyszeni z Komendy Głównej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Sekcji Antyterrorystycznej w Olsztynie oraz Zarządu Lotnictwa Policji Wydziału Lotnictwa Głównego Sztabu Policji.

Dzięki uprzejmości Komendanta Stołecznego Policji, insp. Roberta Żebrowskiego, uczestnicy kursu w czasie wizyty studyjnej w Warszawie zapoznali się m.in. z infrastrukturą obiektów, na których odbywają się imprezy masowe oraz ze Stołecznym Stanowiskiem Kierowania. W czasie pobytu uczestnicy kursu poznawali elementy zabezpieczenia imprez masowych i zgromadzeń odbywających się na terenie Warszawy w Stołecznym Stanowisku Kierowania, na Stadionie Narodowym oraz na stadionie „Legii” . W trakcie kursu w Szczytnie słuchacze ćwiczyli elementy dowodzenia na znajdującym się w WSPol. symulatorze działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

Szkolenie uroczyście zamknął kom. dr Tomasz Siemianowski – wz. Kierownik Zakładu Zarządzania Kryzysowego IBiPP WSPol.

Autor: M.Piotrowski

Zdjęcia: S. Górski