24 października 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęły się „Studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej”.

Otwarcia studiów dokonał Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Administracji WSPol – nadkom. dr Dominik Hryszkiewicz wraz z opiekunem, nadkom. Jackiem Krysiakiem – wykładowcą INS, oraz kom. Mariuszem Daszewskim – dowódcą kompanii. Naukę rozpoczęło 85 osób z Policji, SG, BOR i PSP.

Głównym celem kształcenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu:

• rozpoznawania i identyfikowania problemów w prawidłowym zarządzaniu jednostką organizacyjną w administracji publicznej,
  • efektywności zarządzania w administracji publicznej.

Tematyka studiów obejmuje zagadnienia związane z współczesnymi metodami i technikami zarządzania, psychologią czy komunikacją interpersonalną. Uczestnicy mają możliwość wymiany dobrych praktyk w kierowaniu jednostkami, wymiany doświadczeń we współpracy z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne. Mogą podczas szkolenia doskonalić swoje umiejętności interpersonalne.

Przedsięwzięcie ma pomóc skuteczniej i efektywniej, a przede wszystkim w zgodzie z oczekiwaniami społecznymi, zarządzać jednostkami Policji, SG, BOR i PSP.

Autor: J. Krysiak
Foto. T. Muraszko