9 listopada 2016 r. zakończyła się dwudniowa wizyta przedstawicieli pionu kryminalnego Narodowej Policji Ukrainy. Celem wizyty studyjnej było m.in. zapoznanie się z polskimi doświadczeniami w zakresie organizacji pionu kryminalnego w Policji, szkoleniami funkcjonariuszy na poziomie oficerskim oraz podstawowym, czy z systemem doboru kadr do pionu kryminalnego Policji.

W dniach 8-9 listopada 2016 r. w Wyższej Szkole Policji miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli Narodowej Policji Ukrainy. Goście zza wschodniej granicy do Szczytna przyjechali w celu zapoznania się z polskimi doświadczeniami w zakresie organizacji pionu kryminalnego w Policji, szkoleniami funkcjonariuszy na poziomie oficerskim oraz podstawowym,  rodzajami i etapami tworzenia  programów kursów specjalistycznych,  współpracy z KGP i KWP w zakresie przygotowania programów szkoleń i kursów, wykorzystaniem praktycznego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej w procesie szkolenia funkcjonariuszy, systemem doboru kadr do pionu kryminalnego Policji oraz doborem i procesem przygotowywania specjalistów na przykładzie analityków kryminalnych.

Podczas pobytu w szczycieńskiej Uczelni przedstawiciele Narodowej Policji Ukrainy spotkali się z insp. dr. hab. Piotrem Bogdalskim - Komendantem-Rektorem WSPol, a także z Dyrektorem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.

Przedstawiciele z Ukrainy mieli również okazję zobaczyć bazę dydaktyczną Uczelni. W trakcie zwiedzania zaprezentowano im m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi podczas działań typowych i ekstremalnych, obiekty sportowe w tym strzelnicę, basen, salę sportową, a także budynek Biblioteki i specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

Wraz z przedstawicielami ukraińskiej Policji do Szczytna przyjechali mł. insp. Tomasz Bielecki - radca Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej, Oficer Łącznikowy polskiej Policji w Kijowie oraz insp. Dariusz Drzał - radca Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl

Opr.  D.Bruski
Zdj. E.Tylczyńska, D. Bruski