Obchody Święta Niepodległości, które odbywały się w Warszawie były największymi w kraju. Do zabezpieczenia tego wydarzenia oddelegowano wielu policjantów, również z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podkom. Łukasz Kacprowicz oraz podkom. Cezary Rożek przez dwa dni wspierali funkcjonariuszy z Głównego Sztabu Policji KGP.

W dniach 10 – 12 listopada 2016 r. w ramach współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Komendą Główną Policji do pracy w Głównym Sztabie Policji KGP oddelegowano dwóch pracowników Uczelni – podkom. Łukasza Kacprowicza oraz podkom. Cezarego Rożka.

Wykładowcy Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW WSPol przez dwa dni brali czynny udział w pracach Centrum Operacyjnego Komendanta Głównego Policji.

11 listopada br. podczas obchodów Święta Niepodległości wzięli udział w odprawie służbowej Naczelnika Głównego Sztabu Policji KGP Wydziału Operacyjnego podinsp. Adama Kozaka z kierownikami zmiany Centrum Operacyjnego Komendanta Głównego Policji, którzy tego dnia nadzorowali przebieg zgromadzeń odbywających się na terenie całego kraju, a także koordynowali przemieszczanie się kibiców reprezentacji Polski w piłce nożnej, udających się do Bukaresztu na mecz.

Pobyt policjantów z WSPol w Głównym Sztabie Policji KGP przyniósł obopólną korzyść. Delegowani funkcjonariusze mogli zarówno wesprzeć swoich kolegów wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas udziału w operacjach policyjnych, ale również zdobyć nowe doświadczenie, które wykorzystają podczas szkoleń w szczycieńskiej Uczelni.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl

ŁK/DB