Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gości w swoich murach wiele osobistości związanych ze światem nauki. Jednym z ostatnich był Oliver Kerkhoff – wykładowca Akademii Policji Dolnej Saksonii w Oldenburgu (Niemcy), który swoją podróż do Szczytna zrealizował dzięki partnerstwu obu Uczelni w programie Erasmus+. W ramach wizyty Pan Oliver Kerkhoff zwiedził bazę dydaktyczną WSPol oraz przeprowadził zajęcia ze studentami Uczelni.

Przedstawiciel Akademii Policji Dolnej Saksonii w Oldenburgu swoją wizytę w Szczytnie rozpoczął 14 listopada 2016 roku. Korzystając z możliwości, jakie daje program Erasmus+ Oliver Kerkhoff mógł zapoznać się z funkcjonowaniem szczycieńskiej uczelni.

Zanim jednak zobaczył, co do zaoferowania ma Wyższa Szkoła Policji, spotkał się z Panem mł. insp. dr. Sławomirem Zubańskim – Prorektorem ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Podczas zwiedzania WSPol przedstawiciel niemieckiej Akademii zobaczył m.in. symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi podczas działań typowych i ekstremalnych, budynek strzelnicy oraz specjalistyczne pracownie znajdujące się w Policyjnym Centrum Analityczno-Badawczym.

Podczas pięciodniowego  pobytu w Szczytnie Pan Oliver Kerkhoff przeprowadził dla studentów WSPol zajęcia. Tematy, które poruszał podczas nich to: „Drony UAV wykorzystywane w Policji Dolnej Saksonii”, „Struktura Policji Dolnej Saksonii”, „Udział w Afganistanie”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl

Opr. i fot. D. Bruski