14 i 15 grudnia 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miały miejsce wykłady otwarte zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Pasjonatów Psychologii. Pierwszy wykład pt. „Egzystencjalne oblicze psychoterapii” wygłosił dr Marek Jawor, natomiast drugi pt. „Pedofilia – zrozumieć chorobę” wygłosiła Pani Mirosława Niewińska. O czym były te wykłady dowiecie się czytając krótką relację organizatora tych przedsięwzięć.

14 grudnia 2016 r. – wykład otwarty pt. „Egzystencjalne oblicze psychoterapii”.

14 grudnia 2016 r. w akademiku numer 2 w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie miał miejsce wykład otwarty pt. „Egzystencjalne oblicze psychoterapii”.

Wykład został poprowadzony przez Marka Jawora – doktora filozofii, psychoterapeutę.

Prelegent podczas swojego wystąpienia przybliżył uczestnikom zastosowanie egzystencjalizmu w psychoterapii, bazując zarówno na szerokiej wiedzy teoretycznej, jak i bogatym doświadczeniu zawodowym.

Studenci WSPol podczas tego przedsięwzięcia dowiedzieli się m.in. o mechanizmach rządzącymi ludzką psychiką, zastosowaniu nurtu humanistycznego w psychoterapeutyce.

Egzystencjalizm

Egzystencjalizm w ujęciu filozoficznym jest to nurt, który mówi, że człowiek jest jedynym bytem, który ma bezpośredni wpływ na to kim jest, który wyraża swoją wolność przez podejmowanie niezależnych decyzji.

15 grudnia 2016 r. – wykład otwarty pt. „Pedofilia – zrozumieć chorobę”.

15 grudnia 2016 r. w Auli im. insp. Sobolewskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miał miejsce wykład otwarty pt. „Pedofilia – zrozumieć chorobę”.

Wykład wygłosiła Pani Mirosława Niewińska - seksuolog kierujący pododdziałem dla sprawców przestępstw seksualnych .

Prelegentka podczas swojego wystąpienia przybliżyła uczestnikom tematykę choroby jaką jest pedofilia, bazując zarówno na szerokiej wiedzy teoretycznej, jak i bogatym doświadczeniu zawodowym.

Studenci WSPol podczas wykładu  dowiedzieli się m.in. jakie są przyczyny, objawy oraz formy terapii dla pedofilów. Wykład znacząco poruszył słuchaczy, gdyż w jego trakcie zaprezentownane zostały nagrania z rozmów z pedofilami.

Pedofilia

Pedofilia wg Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD 10 to kontakty seksualne osoby dorosłej z dziećmi, najczęściej w wieku przed pokwitaniem lub pokwitania. Prelegentka zaznaczyła w czasie wykładu, że choroba ta nie jest zależna od orientacji psychoseksualnej, a także, że nie jest znana skuteczna forma terapii bądź leczenia pedofilów.

Opr. Studenckie Koło Naukowe Pasjonatów Psychologii
Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie