Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. Są to momenty, kiedy możemy choć na chwilę odłożyć codzienne zmartwienia, problemy. Podczas tegorocznego spotkania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, pracownicy, policjanci oraz słuchacze Uczelni, a także zaproszeni goście mieli okazję wzajemnie podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i zaśpiewać wspólnie z chórem Kantata kolędy.

22 grudnia 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym udział, oprócz pracowników i funkcjonariuszy Uczelni, wzięli Jego Ekscelencja ks. abp. dr Józef Górzyński – Arcybiskup Metropolita Warmiński, Pan Marcin Nowociński – Wicestarosta Powiatu Szczycieńskiego, mł. insp.  Tomasz Michalczak – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, ks. prof. zw. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Pan podinsp. w st. sp. Ryszard Gidziński – Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji Koło przy WSPol.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od modlitwy, a następnie przemówień. Głos zabrali insp. dr hab. Piotr Bogdalski – Komendant-Rektor WSPol, który przywitał wszystkich zaproszonych gości i złożył im serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt, a także Jego Ekscelencja ks. abp dr Józef Górzyński – Arcybiskup Metropolita Warmiński, który w swoich słowach nawiązywał do tradycji, przypominając równocześnie ideę świąt.

Po przemówieniach nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i osobiste składanie życzeń.

Jak co roku o niepowtarzalną oprawę muzyczną i świąteczny nastrój zadbał rodzimy szczycieński chór Kantata.

Opr. D. Bruski
Zdj. T. Muraszko