Policyjni krwiodawcy zainaugurowali pierwszą w tym roku akcję HDK w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas jednodniowej akcji zebrano blisko 19 litrów krwi, która trafiła już do potrzebujących. Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się cząstką siebie dziękujemy.

27 stycznia 2017 r. –  jak w każdy, ostatni piątek miesiąca – do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

W zorganizowanej przez Koło Honorowych Dawców Krwi WSPol akcji zbiórki krwi udział wzięli policjanci, pracownicy, studenci oraz słuchacze WSPol. Podczas przedsięwzięcia 42 krwiodawców oddało  blisko 19 litrów krwi.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach.

Kto może zostać krwiodawcą?

By zostać krwiodawcą należy spełnić kilka warunków. Prócz – co oczywiste – doskonałego stanu zdrowia należy mieć od 18-65 lat, ważyć  przynajmniej 50 kg i posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Masz jeszcze jakieś pytania? Wejdź na stronę internetową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie – tam na pewno znajdziesz odpowiedź.