Policjant z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wygrał I Mistrzostwa w Narciarstwie Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Mowa o kom. dr. Mariuszu Kramarczyku z Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. Serdecznie gratulujemy!

02 lutego 2017 roku w Kurzętniku na „Kurzej Górze” odbyły się I Mistrzostwa w Narciarstwie Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Mistrzostwa otworzył mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Komendant w słowach wstępu podkreślał, jak ważnym elementem na stoku jest bezpieczeństwo. Przypomniał także o funkcjonowaniu patroli policyjnych na stokach narciarskich Warmii i Mazur, zaznaczając że jest to kolejny element realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w okresie zimy.

Następnie głos zabrali  Wojciech Dereszewski – wójt gminy Kurzętnik oraz Pan Piotr Tabiś –  dyrektor sportowy stoku.

Po losowaniu numerów startowych, 22 zawodników rozpoczęło rywalizację. Każdy z Policjantów musiał dwukrotnie pokonać slalomem trasę o długości 510 metrów.

Najlepiej w tej konkurencji poradził sobie policjant z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – kom. dr Mariusz Kramarczyk. Funkcjonariusz Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol na co dzień dba o wyszkolenie policjantów m.in. z zakresu taktyk i technik interwencji, czy zatrzymywania niebezpiecznych przestępców.

Srebro w zawodach wywalczył Jacek Kowalewski z KPP w Gołdapi, który przegrał z zawodnikiem ze Szczytna tylko o 0,33 s. Brąz wywalczył Szymon Wiśniewski z KP Lubawa.

Wszystkim uczestnikom wręczono medale. Pierwsza trójka otrzymała dodatkowo dyplomy oraz puchary.

W trakcie mistrzostw odbył się również konkurs dla dzieci  o tematyce bezpiecznego wypoczynku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał upominki, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody, m.in. kaski ochronne ufundowane przez przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas trwania zawodów na stoku pojawili się policjanci patrolujący na co dzień trasy narciarskie Warmii i Mazur. Funkcjonariusze rozdawali obecnym na stoku osobom elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne dotyczące przestrzegania regulaminu obiektu oraz przepisów obowiązujących na stokach, a szczególnie tych wynikających z Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

Opr: KWP Olsztyn/db