W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie koordynatorów programu Erasmus+ z uczelni, wchodzących w skład konsorcjum KONSMUND. Celem spotkania było m.in. omówienie bieżących spraw związanych z realizacją mobilności oraz podsumowanie działań podjętych w danym roku akademickim.

10 marca 2017 r. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła koordynatorów Programu Erasmus+ z uczelni mundurowych wchodzących w skład konsorcjum KONSMUND, a należą do niego: Akademia Sztuki Wojennej, Wojskowa Akademia Technicznej, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Akademia Marynarki Wojennej, Wyższa Oficerska Szkoła Sił Powietrznych oraz Wyższa Szkoła Policji.

Spotkanie koordynatorów otworzyła insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, która w imieniu własnym i kierownictwa Uczelni powitała gości, jednocześnie życząc im merytorycznej dyskusji.
Następnie uczestnicy spotkania podsumowali działania podjęte w danym roku akademickim, omówili dalszą działalność oraz dyskutowali nad bieżącymi problemami z mobilnością.

Podczas spotkania Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowali: mł. insp. Sławomir Zubański – Prorektor ds. Studenckich WSPol, podinsp. Anna Ćwiklińska – koordynator Programu Erasmus+ w WSPol, Kierownik Studium Edukacji Językowej WA oraz wydziałowi koordynatorzy Programu Erasmus+: nadkom. dr Bogdan Guziński – Kierownik Zakładu Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem IBnPKiT WBW i asp. szt. Łukasz Dolata z IPIA WA.

Czym jest KONSMUND?

Konsorcjum KONSMUND powstało w 2014 roku. Jego celem jest umożliwienie uczelniom wzajemnego wspierania się w obszarze międzynarodowej mobilności akademickiej. Współpraca dotyczy mobilności stypendialnych w programie Erasmus+ dla studentów, kadry dydaktyczno-naukowej i administracyjnej, przy zastosowaniu regulacji obowiązujących dla programu Erasmus+.

Dzięki uczestnictwie w KONSMUND, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie otrzymała dotychczas 104 000 euro na mobilność pracowników i studentów.

Opr. i zdjęcia: D. Bruski