Czytelnicy tygodnika "Kurek Mazurski" wybrali najlepszych sportowców. W tym gronie znaleźli się zarówno pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jak i byli pracownicy Uczelni. Kto został wyróżniony? Sprawdźcie sami.

9 marca 2017 r. w Szczytnie odbył się XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego, podczas którego ogłoszono m.in. dziesiątkę najpopularniejszych sportowców w kategorii senior. Po raz kolejny czytelnicy tygodnika "Kurek Mazurski" docenili sukcesy pracowników i studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Nie dziwi fakt, że najlepszym sportowcem powiatu został najlepszy kulomiot starego kontynentu, student bezpieczeństwa wewnętrznego – Konrad Bukowiecki .

Tuż za nim, na miejscu drugim, uplasował się nadkom. Jacek Szewczak – wykładowcy Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Czytelnicy Tygodnika docenili również sportowe osiągnięcia jeszcze trójki studentów WSPol. Czwarte miejsce w plebiscycie zajął trenujący ju jitsu Paweł Wtulich, ósme – stypendysta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, kulomiot – Andrzej Regin, dziesiąte – Natalia Kacprzycka trenująca boks.

Na gratulacje zasługują również emerytowani policjanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Trzecie miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Powiatu Szczycieńskiego zajął podinsp. w stanie spoczynku, Pan Tadeusza Dymerskiego – wieloletni wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol.

Nagrodę specjalną "Człowieka sportu dwudziestolecia" otrzymał podinsp. w stanie spoczynku Ireneusz Bukowiecki – wieloletni wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol, trener mistrza Europy w pchnięciu kulą.

opr. D. Bruski
zdj. K. Jarzyna, J. Szewczak