W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęło się dwudniowe spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. komendanci szkół Policji oraz Dyrektor Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP. Podczas zebrania poruszano kwestie szkolnictwa policyjnego.

Problematyka szkolnictwa policyjnego – tak najogólniej można określić tematykę spotkania, które zorganizowano w dniach 15-16 marca 2017 r. w szczycieńskiej Uczelni. W sali senackiej mł. insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji, insp. dr Rafał Kochańczyk Komendant Szkoły Policji w Katowicach, insp. Roman Gryczka p.o. Komendanta Szkoły Policji w Pile, insp. Jacek Gil Komendant Szkoły Policji w Słupsku oraz insp. Anna Rosół z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a także przedstawiciele Komendy Głównej Policji: insp. Agata Janusz – Dyrektor Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej dyskutowali m.in. nad obecnym kształtem szkoleń policyjnych. Podczas spotkania poruszono również kwestie problemów w realizacji poszczególnych kursów oraz zmian, które należałoby wdrożyć, by proces edukacji policjantów był efektywniejszy.

W spotkaniu udział wzięła również insp. dr. Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol.

D. Bruski