Magdalena Koniewicz oraz Katarzyna Król to studentki, który wzięły aktywny udział w IX Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2017. Członkinie Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych WSPol podczas panelu dotyczącego nauk społecznych podzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zabójstw z lubieżności oraz samobójstw.

W dniach 18-19 marca 2017 r. odbyła się IX Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2017 – "Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju" zorganizowana przez Fundację na rzecz rozwoju i nauki TYGIEL. Przedsięwzięcie odbyło się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Była to kolejna odsłona interdyscyplinarnej konferencji zrzeszającej studentów z całej Polski zainteresowanych różnymi dziedzinami nauki m.in.: naukami medycznymi, o zdrowiu, technicznymi, humanistycznymi, społecznymi.

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowały członkinie Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych. Studentki Uczelni swoją wiedzą i spostrzeżeniami podzieliły się z resztą uczestników konferencji, wygłaszając prelekcję w panelu dotyczącym nauk społecznych. Katarzyna Król wygłosiła przemówienie na temat "Zabójstwo z lubieżności - ofiara i sprawca przestępstwa", natomiast Magdalena Koniewicz "Manipulacja w Internecie - przyczyną samobójstw".

Podczas IX Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL studentki WSPol mogły nie tylko podzielić się swoją wiedzą z innymi uczestnikami tego wydarzenia, ale także zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności.

Opr. SKNK/db