Przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli aktywny udział w konferencji naukowej, która odbyła się w Białymstoku. Tematem przewodnim wydarzenia był handel ludźmi.

20 marca 2017 r. w Białymstoku odbyła się Konferencja naukowa pt. Handel ludźmi. Zagrożenie dla współczesnego bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia byli m.in. Komenda Miejska Policji w Białymstoku, Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku.

Uczestnikami konferencji z ramienia Wyższej Szkoły Policji byli Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa mł. insp. dr Krzysztof Łojek, Prodziekan ds. naukowych dr hab. Sławomir Zalewski, którzy wspólnie moderowali jeden z paneli poświęcony przedstawieniu i omówieniu problematyki handlu ludźmi oraz świadomości jego zagrożenia. W panelu poświęconym praktycznym aspektom handlu ludźmi udział wziął nadkom. dr Bogdan Guziński – Kierownik Zakładu nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem IBnPKiT WBW, przedstawiając sylwetkę ofiar handlu ludźmi oraz zagadnienia związane z identyfikacją i rozpoznawaniem ofiar.

W poszczególnych panelach tematycznych swoje wystąpienia prezentowali również przedstawiciele Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego, Straży Granicznej, Komendy Głównej Policji i Uniwersytetu w Białymstoku.

B. Guziński/db