Radosław Jasiński oraz Mateusz Turek reprezentowali WSPol podczas II Krajowej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. "Interdyscyplinarność bezpieczeństwa. Teoria-praktyka-edukacja". Wystąpienie studentów Uczelni zostało wyróżnione przez jury naukowe wydarzenia. Gratulujemy.

W dniach 15-16 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się II Krajowa Studencka Konferencja Naukowa nt. "Interdyscyplinarność bezpieczeństwa. Teoria-praktyka-edukacja".

Celem konferencji była prezentacja teoretycznych możliwości i praktycznych działań tworzących bezpieczeństwo współczesnej Polski z uwzględnieniem edukacji podnoszącej świadomość i wiedzę obywateli.

Czynny udział w konferencji wzięli Radosław Jasiński i Mateusz Turek – studenci III roku Kryminologii. Podopieczni WSPol wygłosili referat pt. "Analiza zachowań patologicznych pseudokibiców i ich wpływ na bezpieczeństwo". Wystąpienie Radka i Mateusza zdobyło uznanie naukowego jury i zajęło drugie miejsce wśród wystąpień panelowych.

Organizatorem konferencji były dwa koła naukowe działające przy Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu: Naukowe Koło Edukacji i Promocji Bezpieczeństwa oraz Naukowe Koło Pamięci Narodowej.

Współorganizatorami były koła naukowe mundurowych szkół wyższych, m. in.:

• Studenckie Koło Kryminologiczne Causa Mali Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Koło Naukowe Badania Operacyjne w Bezpieczeństwie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.