23 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Uczelni, w tym m.in. mł. insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem a przedstawicielami Polskich Sieci Elektroenergetycznych S. A.

Istniejące potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w energetyce były przedmiotem dyskusji i ustaleń mł. insp. dr. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora WSPOL z przedstawicielami Polskich Sieci Elektroenergetycznych S. A.: dr. Łukaszem Kisterem – Dyrektorem Departamentu Audytu i Bezpieczeństwa, Jarosławem Sordylem – Kierownikiem Wydziału Cyberbezpieczeństwa, a także mł. insp. dr. Krzysztofem Łojkiem – Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol i podinsp. dr. Krzysztofem Wiciakiem – Dyrektorem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem WBW WSPol.

Przyjęte do realizacji wspólne przedsięwzięcia pozwolą na wypracowanie nowych strategii i metod ochrony strategicznej infrastruktury energetycznej oraz odpowiednie przygotowanie Policji do działań chroniących taką infrastrukturę.

Udział w ochronie strategicznej infrastruktury energetycznej to kolejne wyzwanie podejmowane przez naukowców z Uczelni oraz włączenie się w realizację Narodowego Programu Ochrony Infrastruktury Krytycznej.

K. Łojek/db