Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas inauguracji ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. Dzisiaj (24 marca 2017 r) w ramach tej akcji krew oddali policjanci, pracownicy, słuchacze oraz studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Łącznie do potrzebujących popłynęło 22,5 litra krwi.

24 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się ogólnopolska akcja zbiórki krwi – „SpoKREWnieni służbą”.

W akademiku, w którym działał punkt poboru krwi, tłumnie zjawili się policjanci, pracownicy cywilni, słuchacze, a także studenci szczycieńskiej Uczelni.

Łącznie podczas akcji zebrano 22,5 litra krwi.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca 2017 r.. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data ta została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

D. Bruski