W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyło się szkolenie, które zorganizowano dla funkcjonariuszy z Podlasia i Podkarpacia. Przez kilka dni policjanci doskonalili swoje umiejętności dowódcze m.in. na symulatorze działań policji w sytuacjach kryzysowych

W dniach 22 – 24 marca 2017 r. na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku zorganizowano w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolenie dla operatorów Symulatora działań policji w sytuacjach kryzysowych.

Przez 3 dni funkcjonariusze garnizonu podkarpackiego oraz podlaskiego poznawali budowę oraz działanie systemu, a także praktyczne wykorzystanie narzędzia, które umożliwia przeprowadzanie symulacji akcji lub operacji policyjnej.

Zdobyta wiedza i doświadczenie umożliwi przeprowadzanie symulacji dla kadry dowódczej podległych garnizonów w najbliższym czasie, co wpłynie na jakość prowadzonych działań w ramach zdarzeń kryzysowych, w tym przede wszystkim efektywne wykorzystanie dostępnych sił i środków.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Zakład Zarządzania Kryzysowego IBiPP WBW WSPol.

Prowadzącym szkolenie był podkom. Łukasz Kacprowicz – instruktor Zakładu Zarządzania Kryzysowego IBiPP WBW WSPol w Szczytnie.

Ł. Kacprowicz/db