Kolejni dzielnicowi rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Przez najbliższe tygodnie funkcjonariusze będą doskonalili swoją wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu organizacji służby dzielnicowego, prewencji kryminalnej czy przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

27 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęła się trzecia w tym roku edycja czterotygodniowego kursu specjalistycznego dla dzielnicowych. Udział w nim bierze dwudziestu funkcjonariuszy z całej Polski.

W ramach zajęć dydaktycznych dzielnicowi będą zdobywali wiedzę oraz kształcili umiejętności i kompetencje z zakresu szerokiego spektrum  zadań i obowiązków służbowych jakie realizują w jednostkach terenowych Policji.

Program kursu obejmuje między innymi zajęcia z zakresu: organizacji służby dzielnicowego, prewencji kryminalnej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, postępowania w sprawach nieletnich i małoletnich, a także wybranych elementów prawa karnego, wykroczeń, cywilnego i rodzinnego.

Otwarcia kursu w imieniu Komendanta-Rektora WSPol dokonał nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz mł. insp. dr Piotr Łuka – Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego IBiPP WBW.

Opr. mł. insp. dr P. Łuka/db
zdjęcia: podkom. S. Górski