O humanitarnej ochronie zwierząt oraz zadaniach Policji w tym zakresie mówiła dr Barbara Błońska podczas wykładów otwartych dla słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W dniach 22-23 marca 2017 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się wykłady otwarte dr Barbary Błońskiej z Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, która reprezentowała stowarzyszenie "Otwarte klatki" na temat  „Humanitarnej ochrony zwierząt oraz zadań Policji w tym zakresie”.

W wykładach  uczestniczyli studenci i funkcjonariusze Policji, którzy odbywają w WSPol  szkolenie podstawowe oraz szkolenie dla absolwentów szkół wyższych.

Wykłady zawierały analizę korelacji pomiędzy przemocą wobec zwierząt a innymi przestępstwami popełnianymi z użyciem przemocy. Słuchacze zostali wyposażeni w wiedzę dotyczącą  uprawnień  Policji  wynikających z ustawy o ochronie zwierząt, a także w informacje dotyczące możliwych działań zwalczających nadużycia wobec nich.

mł. insp. J.Bryk