76 słuchaczy kursu podstawowego rozpoczęło praktyki zawodowe w komendach Policji. W najbliższych dniach będą  towarzyszyć starszym kolegom podczas służb, ucząc się jednocześnie prawidłowych nawyków w trakcie podejmowania interwencji, legitymowaniu, czy zatrzymywaniu osób.

27 marca 2017 r. słuchacze kursu zawodowego podstawowego realizowanego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęli tygodniowe praktyki w komendach Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.  Do 31 marca br. będą widoczni w Mrągowie, Nidzicy, Ostródzie, Olsztynie, Piszu, Kętrzynie oraz Szczytnie.

Teraz 76 funkcjonariuszy będzie zdobywać   – pod okiem starszych kolegów – doświadczenie i umiejętności niezbędne podczas wykonywania służb w pionie prewencji. Słuchacze WSPol będą mogli również poznać metody pracy Policji oraz  prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Praktyki zawodowe, które realizują policjanci są nieodłącznym elementem kursu zawodowego podstawowego. Każdy adept policyjnego rzemiosła musi je odbyć, by przystąpić do egzaminu końcowego, będącego uwieńczeniem kilkumiesięcznego szkolenia.

sierż. szt. D. Bruski

Praktyki w Ostródzie