Nowy Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol W dniu 31 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji przekazania obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta-Prorektora. Funkcję tę objął podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk. Uroczystego wprowadzenia nowego Prorektora dokonał reprezentujący Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Andrzej Sprycha Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego MSWiA.

W uroczystości udział wzięła kadra kierownicza Uczelni, funkcjonariusze, pracownicy WSPol oraz zaproszeni goście – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie ks. prof. zw. dr hab. Edward Wiszowaty oraz Pan Lucjan Wołos – Sekretarz Miasta Szczytno reprezentujący Burmistrza Miasta Szczytno.

Jako pierwsza wystąpiła insp. dr Danuta Bukowiecka kończąca w dniu dzisiejszym ponad dwuletnią służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta-Prorektora. W swoim przemówieniu podziękowała przede wszystkim kadrze Uczelni za wsparcie i wspólny czas służby w serdecznej atmosferze. Podkreśliła, że kończąc ten etap w karierze zawodowej może z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że ma poczucie dobrze wypełnionej roli. Nowemu Zastępcy Komendanta-Prorektorowi złożyła życzenia przede wszystkim satysfakcji ze służby na tym stanowisku.

W dalszej kolejności głos zabrał podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk, wyznaczony z dniem 1 kwietnia 2017 r. na stanowisko Zastępcy Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na wstępie podziękował on Komendantowi Głównemu Policji oraz swoim przełożonym za zaufanie, jakim został obdarzony. Wyraził następnie nadzieję, że sprosta obowiązkom na nowym stanowisku licząc przy tym na wsparcie kadry WSPol. Na zakończenie podziękował również ustępującej ze stanowiska insp. dr Danucie Bukowieckiej za skierowane do niego słowa.

Na zakończenie głos zabrał Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mł. insp. dr Marek Fałdowski, który podziękował dotychczasowej Prorektor za jej służbę oraz wyraził nadzieję, że będzie ona nadal w Uczelni służyć swoją wiedzą i dużym doświadczeniem. Złożył również gratulacje nowo wyznaczonemu Zastępcy Komendanta-Prorektorowi podkreślając jednocześnie, że wspólnie nadal będziemy robić wszystko, aby ta Uczelnia była uczelnią elitarną.

Podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk urodził się w 1971 r. w Toruniu. W 1993 r. ukończył Szkołę Chorążych Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W roku 2007 ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii uzyskał w roku 2011 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dwukrotnie przebywał na szkoleniu w bazie policyjnej w Niemczech.

W latach 1993-1998 pracował jako technik kryminalistyki w Wydziale Żandarmerii Wojskowej w Modlinie. Następnie w latach 1998-2000 jako inspektor ruchu drogowego w Placówce Żandarmerii Wojskowej w Legionowie. W latach 2000-2006 pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. W okresie 2006-2013 zajmował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Czosnowie. Następnie służbę pełnił jako Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, po czym w 2015 roku awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. Od 2016 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku. Z dniem 1 kwietnia 2017 r. wyznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Zastępcy Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Autor tekstu: Arleta Stefanowicz

Autor zdjęć: Arkadiusz Błaszczuk