4 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się posiedzenie Senatu WSPol, które  otworzył przewodniczący – mł. insp. dr Marek Fałdowski. Komendant-Rektor przedstawił porządek obrad, a następnie przeszedł do projektów uchwał.

Uchwały zostały omówione przez autorów. Pan Tomasz Banat – Kwestor WSPol zaprezentował uchwałę w sprawie uchwalenia zmian w planie rzeczowo-finansowym na 2017 rok (uchwała Nr 101/III/2017), natomiast Pani Agnieszka Rykowska – Kierownik  Dziekanatu Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedstawiła uchwałę w sprawie uchwalenia wytycznych do tworzenia programów kształcenia i planów studiów (uchwała Nr 102/III/2017).

Uchwały w sprawie uruchomienia kierunku informatyka o specjalności informatyka w bezpieczeństwie na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (uchwała Nr 103/III/2017) oraz w sprawie określenia opisu efektów kształcenia na kierunku informatyka o specjalności informatyka w bezpieczeństwie na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (uchwała Nr 104/III/2017) zreferował mł. insp. dr Krzysztof Łojek - Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ostatnią uchwałą poddaną pod obrady i głosowanie była uchwała zgłoszona przez mł. insp. dra Sławomira Zubańskiego – Prorektora ds. studenckich WSPol. Dotyczyła ona uchwalenia zmian do regulaminu studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (uchwała Nr 105/III/2017).

Po wolnych wnioskach i dyskusji, obrady zakończył i zamknął Przewodniczący Senatu WSPol, dziękując Senatorom za sprawny przebieg posiedzenia.

Autor, zdjęcia: D. Bruski