Przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie wzięli udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Kultur w Spychowie, którego głównym celem było promowanie Polskiej kultury, regionu, a także instytucji dbających o bezpieczeństwo kraju.

20 maja 2017 r. w Spychowie odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Kultur. Na deskach amfiteatru, nad brzegiem Jeziora Spychowskiego młodzież i dorośli z Polski, a także krajów sąsiadujących zaprezentowały kultury krajów i regionów swojego pochodzenia.

Wokół amfiteatru rozlokowano stoiska z ekologiczną żywnością, rękodziełem, stoiska instytucji i urzędów państwowych, a także przedstawicieli biznesu.

Swoje stoisko promocyjne przygotowała również Wyższa Szkoła Policji oraz Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Uczelni, jej historią, przymierzyć strój jaki policjanci zakładają podczas tłumienia różnego rodzaju zamieszek, obejrzeć z bliska policyjny radiowóz, a także zdjąć odciski palców na stoisku daktyloskopijnym. Najmłodsi za udział w przygotowanych konkursach otrzymywali nagrody.

To nie koniec atrakcji jakie przygotowali reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Głównym punktem programu IV Międzynarodowego Festiwali Kultur był pokaz zatrzymania przez antyterrorystów niebezpiecznych przestępców, którzy napadli na konwój przewożący pieniądze. Były strzały, krzyki, ale na szczęście obyło się bez ofiar.

Opr. i zdj. D. Bruski