23 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się posiedzenie Senatu WSPol, które otworzył i poprowadził przewodniczący – mł. insp. dr Marek Fałdowski. Komendant-Rektor przedstawił porządek obrad, a następnie przeszedł do projektów uchwał.

Uchwały zostały omówione przez ich autorów. Pan Henryk Banat – Kwestor WSPol zaprezentował uchwały w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2016 r. oraz w sprawie przyjęcia informacji dotyczącej sprawozdania z wykonania planu rzeczowo-finansowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za 2016 rok, uchwałę w sprawie uchwalenia zmian w planie rzeczowo-finansowym na 2017 rok, a także wspólnie z Panią Karoliną Falarz – Dyrektorem IKBiFP — uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację inwestycji.

Pan mł. insp. dr Krzysztof Łojek – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego omówił uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w roku akademickim 2017/2018, uchwałę w sprawie limitów miejsc na studiach stacjonarnych na rok akademicki 2017/2018 oraz uchwały w sprawie ustalenia warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na studia zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w roku akademickim 2018/2019. Ponadto Dziekan WBW zreferował uchwałę w sprawie uruchomienia kierunku cyberbezpieczeństwo o specjalności forensic na studiach drugiego stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz uchwałę w sprawie określenia opisu efektów kształcenia na wymienionym kierunku studiów.

Podczas posiedzenia Senatu głos zabrał również podkom. Marcin Kresiński z Zespołu ds. Prawnych WSPol, który przybliżył senatorom uchwałę zmieniająca uchwałę w sprawie zasad ustalania zakresu obowiązków nauczycieli akademickich, rodzaju zajęć dydaktycznych objętych zakresem tych obowiązków, w tym wymiaru zajęć dydaktycznych dla poszczególnych stanowisk
oraz zasad obliczania godzin dydaktycznych.

Wszystkie uchwały poddano pod obrady i głosowanie.

W trakcie wolnych wniosków głos zabrała insp. dr. hab. Izabela Nowicka – przewodnicząca senackiej komisji statutowej, która przekazała senatorom, że przedmiotowa komisja jest w trakcie opracowywania nowego statutu Uczelni.

Obrady zakończył i zamknął Przewodniczący Senatu WSPol, który podziękował Senatorom za sprawny przebieg posiedzenia.

db/as