SASW Blisko 160 policjantek i policjantów rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolenie, dzięki któremu po zdaniu końcowego egzaminu dołączą do grona oficerów polskiej Policji. Do pełnienia odpowiedzialnej roli przez pięć miesięcy będą przygotowywać się pod okiem doświadczonych wykładowców szczycieńskiej Uczelni.

24 maja 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania kursantów przez insp. Krzysztofa Barana – Kanclerza WSPol, który w imieniu kierownictwa Uczelni życzył policjantom udanego pobytu, szczególnie pod względem naukowym. Zachęcił jednocześnie do efektywnego wykorzystywania infrastruktury Uczelni. Na zakończenie przekazał wszystkim funkcjonariuszom najlepsze życzenia, wyrażając przekonanie, że będą dobrze wspominać czas spędzony w szczycieńskiej Uczelni.

Teraz przez pięć miesięcy 156 policjantów z całej Polski poszerzać będzie swoją wiedzę i umiejętności zawodowe o treści programowe niezbędne do kierowania zasobami ludzkimi przy jednoczesnym doskonaleniu sprawności fizycznej.

Ukończenie szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych pozwoli kursantom przystąpić do egzaminu oficerskiego niezbędnego do mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych.

Opr. J. Sikora
D. Bruski
Zdj. T. Muraszko

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl