W dniu 25 maja 2017 r. odbyła się wycieczka młodzieży z Zespołu Szkół im. Generała Franciszka w Adamowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także mogli poznać specyfikę codziennej, odpowiedzialnej służby policjantów.

Zwiedzanie Uczelni rozpoczęło się od symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie mieli okazję do obserwowania, w jaki sposób szkoli się dowódców operacji policyjnych, co u uczestników wycieczki wywołało duże zainteresowanie. W dalszej części zwiedzania młodzież miała możliwość obejrzenia zbiorów znajdujących się w Bibliotece WSPol. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, w którym znajdują się specjalistyczne laboratoria i pracownie policyjne. Zwiedzanie Uczelni zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

Opr. J. Sikora
Zdjęcia: N. Jankiewicz
J. Pszczółkowski

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl